Home > Różne > O czym pamiętać przy wyborze Dj-a na wesele?
RóżneRozrywka

O czym pamiętać przy wyborze Dj-a na wesele?

Dj powinien ożywić dzień ślubu. W końcu nie jest tam tylko po to, by grać muzykę. Dj weselny ma tak samo pomagać w zapewnieniu płynnego przebiegu wydarzeń w trakcie Twojego wielkiego dnia. To on wprowadza parę na salę, współdziała z gośćmi i obserwuje, co się dzieje, aby upewnić się, że wydarzenie nie straci impetu. Możesz uwielbiać jakiegoś Dj-a w tym nocnym klubie, ale to nie znaczy, że on sprawdzi się też jako profesjonalny Dj weselny. Co musisz wiedzieć, zanim go zatrudnisz? Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki!

Dj na wesele – postaw na profesjonalistę

Zatrudnienie doświadczonego Dj-a a nie kogoś, kto traktuje to jako hobby, jest kluczowe, jeśli chcesz zorganizować niezapomniane wydarzenie. Nie znaczy to, że osoba, która robi to dodatkowo, nie może wykonać przyzwoitej pracy, ale profesjonalni Dj-e mają:

  • doświadczenie,
  • sprzęt,
  • talent

Dodatkowo dzięki temu nie musisz bać się żadnych nieoczekiwanych niespodzianek, a jak wiadomo tego dnia nie powinieneś się stresować.

Nie wybieraj Dj-a tylko według ceny

Większość par wyszukuje i wynajmuje Dj-a na wesele wyłącznie biorąc pod uwagę cenę, ale to nie najlepszy pomysł. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zrobić kilka rzeczy, by zaoszczędzić i mieć wysokiej jakości Dj-a, np. organizując ślub lub w piątek lub niedzielę? Zapytaj wtedy czy Dj -a może dać Ci zniżkę. Zwykle są to mniej zapracowane dni, więc nie powinno być problemu. Jeśli Twój ślub jest poza sezonem, możesz również poprosić o rabaty. Poza tym, niektórzy Dj-e oferują zniżki dla osób, które płacą czekiem zamiast karty kredytowej lub płacą z góry. Poza tym wiele firm oferuje inne usługi, takie jak wideo, fotografia lub wypożyczenie foto-budki. Zatrudniając tę ​​samą firmę dla różnych usług, możesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Wybierając Dj-a – zadaj właściwe pytania

Jest wiele pytań, które należy zadać danemu Dj-owi, ale upewnij się, że nie ominiesz niektórych z tych najważniejszych. Tutaj zasugerujemy zapytanie o scenariusze „co by było gdyby”, aby ustalić, czy jest to profesjonalna firma, która będzie porządnie wyposażona w obsługę tego wydarzenia. Co jeśli Dj zachoruje? Będziesz chciał wiedzieć, jak firma poradzi sobie z takimi sytuacjami. Zapytaj także o sprzęt np. jakie typy mikrofonów posiadają. Czy mają zapasowy sprzęt na wypadek awarii?

Poza tym, profesjonalna firma poprosi o to, czego potrzebuje, lub da Ci formularz, który można wypełnić, aby podać im te informacje. Twój Dj zazwyczaj będzie potrzebował informacji na temat organizacji wesela i listy odtwarzania, która pozwoli mu poznać Twoje upodobania i antypatie, aby następnie zbudować całą listę ślubną. Jeśli Dj nie oferuje Ci żadnych wskazówek dotyczących planowania muzyki na przyjęcie – postaraj się być sam jak najdokładniejszym, podając konkretne piosenki i inne istotne informacje.