Home > Różne > Dieta odchudzająca – jaką wybrać?
RóżneZdrowie

Dieta odchudzająca – jaką wybrać?

Dieta i medycyna

Dieta odchudzająca – jaką wybrać?

 

Wraz z nastaniem wiosny wiele osób zaczyna myśleć o odchudzaniu, aby latem zaprezentować na plaży zgrabną sylwetkę. Dieta makrobiotyczna, głodówka zdrowotna czy oczyszczanie organizmu z toksyn to nie tylko dieta odchudzająca, ale doskonały sposób, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też zyskać lepsze samopoczucie.

Dieta oczyszczająca

Sposobów na zrzucenie nadwagi jest bardzo dużo – w Internecie nie brakuje diet mających na celu wspomaganie walki o zgrabną sylwetkę. Wiele osób stosuje je jednak tylko przez pewien okres czasu, po czym wraca do dawnych przyzwyczajeń żywieniowych. Warto sobie uświadomić, że takie postępowanie jest najłatwiejszą drogą do efektu jo-jo. Co więc zrobić, aby go uniknąć? Warto zacząć od usunięcia toksyn z organizmu, a pomocna w tym będzie dieta Dąbrowskiej. W pierwszym jej etapie należy jeść wyłącznie warzywa i owoce o małej zawartości skrobi i cukrów, pić wodę i napary ziołowe, za to zrezygnować z soli, słodyczy, czarnej herbaty i kawy, a także mięsa i nabiału. Dzięki oczyszczeniu organizm odzyskuje wewnętrzną równowagę, a jego narządy pracują bardziej wydajnie. Osoby decydujące się na detoksykację mogą zauważyć poprawę samopoczucia i wyglądu skóry, przypływ energii, a także sprawniejsze funkcjonowanie układu trawiennego i większą odporność na infekcje. Po oczyszczeniu organizmu dieta warzywno-owocowa może być uzupełniana o kolejne wartościowe produkty, jak kasze, ziarna, chleb razowy czy nabiał.

A może wczasy zdrowotne?

Bardzo często najtrudniejszym elementem walki o zgrabną sylwetkę jest znalezienie motywacji do działania. Właśnie dlatego specjaliści zalecają wspólne odchudzanie z partnerem albo przyjaciółką – wzajemne wspieranie się w chwilach słabości to ogromna pomoc i zachęta, aby nie ulegać zachciankom. Dobrym rozwiązaniem mogą też okazać się wczasy odchudzające. Podczas tego typu wyjazdów można nie tylko odpocząć od codziennych obowiązków, ale też poznać ciekawych ludzi i kompleksowo zadbać o swoje zdrowie. Opieka dietetyka, zbilansowane menu, aktywność fizyczna i możliwość skorzystania z licznych zabiegów pielęgnacyjnych to gwarancja, że z wakacji wrócimy wypoczęci i z nową energią. Turnusy odchudzające są organizowane w wielu miejscach, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy morza i jezior, jak też i zwolennicy gór. Pamiętajmy jednak, że pobyt na wczasach zdrowotnych powinien być początkiem trwałych zmian. Codzienne menu składające się z wartościowych produktów, regularne ćwiczenia fizyczne i rezygnacja z niezdrowych przekąsek i gazowanych napojów to jedyny sposób, aby nie tylko osiągnąć szczupłą sylwetkę, ale też ją utrzymać.