Home > Podróże > Podróż poślubna – gdzie, kiedy i… z kim?
PodróżeRóżne

Podróż poślubna – gdzie, kiedy i… z kim?

Podróż poślubna to niezwykły czas, w którym młode małżeństwo może nacieszyć się sobą nawzajem. Stąd też zaplanowanie takiej wycieczki, która spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania młodej pary jest bardzo istotne. Podstawowym pytaniem jest, gdzie wybrać się po ślubie ze swoją drugą połówką? Na świecie jest przecież tyle pięknych miejsc. Co więcej niektórzy mają także problem z tym kiedy wyruszyć w podróż, a także czy pojechać tylko we dwoje czy może też zabrać ze sobą najbliższe osoby? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania poniżej.

Miejsce i czas – od marzeń do rzeczywistości

Chyba każdy zgodzi się z tym, że podróż poślubna to jeden z elementów całej uroczystości zaślubin. Po powiedzeniu sobie „tak” świeżo upieczeni małżonkowie bawią się zazwyczaj wspólnie z gośćmi weselnymi do białego rana, a następnie od razu lub po jakimś czasie wyruszają w ekscytującą podróż. I tu właśnie warto zwrócić uwagę na dwie możliwości: wyjazd od razu po weselu – czyli na przykład na drugi dzień – lub dopiero po kilku tygodniach czy nawet miesiącach. Zazwyczaj idealny plan to taki, że zaraz po udanym ślubie i weselu wyruszamy na miesiąc miodowy. Czy tak jest w rzeczywistości? Dość rzadko. Każdy pracujący człowiek nie może sobie raczej pozwolić na tak długą nieobecność w pracy. Tak też jednym z czynników, który skłania parę młodą do przełożenia wyjazdu jest najczęściej brak urlopu. Oczywiście niektóre z par biorących ślub w miesiącach letnich decyduje się na wyjazd w zimie także z innych przyczyn, a mianowicie ze względu na niższe ceny egzotycznych wycieczek. To kiedy wyjedziemy w podróż zależy, więc od naszych możliwości, a także zasobów finansowych. Jeżeli jednak wiemy, że chcemy gdzieś pojechać, a nie wiemy jak się do tego zabrać, lepiej powierzmy organizacje podróży komuś doświadczonemu. Nierzadko bowiem odkładanie decyzji o kierunku czy czasie wyjazdu skutkuje tym, że nie jedziemy nigdzie.

Co do miejsca podróży poślubnej istnieje naprawdę wiele możliwości. I tutaj wszystko zależy od upodobań i marzeń pary młodej. Jednak nierzadko marzenia do jedno, a rzeczywistość drugie. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie pieniędzy zebranych na ślubie lub posiadanych oszczędności nie muszą się ograniczać w wyborze kierunku wycieczki. Jednak wiele par ma inne ważne wydatki takie jak mieszkanie, samochód czy spłata kredytu. Stąd też nie każdy może polecieć na Karaiby czy w inne egzotyczne miejsce. Pomysłów jest jednak masę, a dobrze zorganizowana wycieczka nie musi wcale dużo kosztować. Zarówno nasze polskie morze jak i góry, a także europejskie stolice i piękne zagraniczne zakątki stanowią idealne miejsce na podróż poślubną.

Ostatnie pytanie: z kim?

Wydawać by się mogło oczywiste, że wyjazd w podróż poślubną to wycieczka spędzona jedynie we dwoje. I często tak właśnie jest. Jednak niektóre pary wolą spędzać czas z paczką przyjaciół czy też najbliższą rodziną, dlatego warto wspomnieć, że ma nic dziwnego w tym, że na takie niezapomniane wakacje można zabrać rodziców, rodzeństwo czy przyjaciół. Wszystko zależy od tego jak lubimy spędzać czas.