Strona główna

Dlaczego warto oczyszczać organizm?

 

Jeśli dokuczają Ci ciągle nawracające przeziębienia, grypy, objawy alergii, odczuwasz senność i brakuje Ci energii do działania, być może warto zdecydować się na oczyszczanie organizmu. Tego typu dolegliwości nierzadko są objawem zalegających w organizmie toksyn. Jak się ich pozbyć i dlaczego warto to zrobić?

 

W komórkach naszego ciała nieustannie zachodzą reakcje chemiczne, podczas których produkowane są m. in. toksyny – powstają w wyniku trawienia, a wydalamy je przez jelito grube. Niestety, wielu z nich organizm nie potrafi pozbyć się sam, stąd konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety i oczyszczanie organizmu. W ten sposób można przywrócić jego wewnętrzną równowagę, co przekłada się na lepsze samopoczucie, poprawę sprawności psychofizycznych, regulację pracy jelit, lepszy wygląd skóry czy skuteczniejsze zwalczanie chorób.

 

Dieta oczyszczająca

Aby pozbyć się z organizmu toksyn, konieczne będzie dokonanie pewnych zmian w codziennym menu. Dobrym rozwiązaniem jest dieta Dąbrowskiej, która polega na ograniczeniu spożywanych w ciągu dnia kalorii do niezbędnego minimum i jedzeniu głównie warzyw i owoców. Pierwszy etap to głodówka lecznicza, w czasie której spożywa się warzywa niskroskrobiowe oraz owoce o małej zawartości cukru. Taka dieta warzywno-owocowa nie jest uciążliwa – z zalecanych na tym etapie oczyszczania składników można przygotować zupy, leczo lub bigos, ale bez dodatku tłuszczu i nabiału, albo jadać je na surowo. Należy też zrezygnować z czarnej herbaty i kawy na rzecz naparów ziołowych i niskozmineralizowanej wody. Zdarza się, że podczas odtruwania organizmu następuje tzw. kryzys ozdrowieńczy objawiający się ogólnym osłabieniem organizmu, nudnościami i wymiotami oraz biegunkami. Zazwyczaj jednak nie trwa on dłużej niż ok. 3 dni. Kiedy już pozbędziemy się z organizmu toksyn, należy stopniowo wprowadzać do jadłospisu kolejne warzywa i owoce, a także ziarna i kasze, orzechy, produkty mleczne i chleb razowy. Dieta makrobiotyczna, w której  dj na wesele Poznań dominują potrawy z nieprzetworzonych ziaren zbóż to doskonałe uzupełnienie dla warzyw i owoców.

 

Wczasy odchudzające

Niektóre osoby mają problemy z zachowaniem dyscypliny podczas diety, a nierzadko brakuje im motywacji, aby wytrwać w utrzymywaniu zdrowego jadłospisu. W takiej sytuacji warto pod uwagę wziąć turnusy odchudzające. Wyjazd w piękne miejsce, regularna aktywność fizyczna odwodnienie liniowe, prawidłowo zaplanowane menu i stała opieka dietetyka to pewność, że dieta odchudzająca przyniesie wymierne skutki. Warto przy tym wspomnieć, że takie wczasy zdrowotne gwarantują też wsparcie całej grupy, co pozytywnie wpływa na motywację.